Aega valikuteks, mis panevad naeratama

Thorma Bambusest hambaharjade komplekt viiele

„Mul ei ole aega!“ on vist üks enam levinud vabandustest, miks jätta kõik nii nagu on. Kevad aastal 2020 andis paljudele inimestele näiliselt justkui aega juurde.

Just näiliselt, sest eks ööpäevas oli ikka 24h edasi, ja alles oli ka igaühe vabadus valida, mida ta selle ajaga peale hakkab. Thorma perele meeldib mõtteviis, et aega ei saa juhtida, vaid saab juhtida iseennast ajas.

Kodune karantiin õpetas meile paljutki, võtsime aega mõtlemiseks, teadmiste kogumiseks ja tuleviku kujundamiseks. Tulemusi saate osaliselt näha meie e-poes.

Valitud loodussäästlik mõtte-ja eluviis on aidanud meil hoida mõtte-ja hingerahu. Nn koroonakriisi õppetundidest lähtuvalt on korduvalt tõstatatud ka küsimusi, et kui saab lukku panna terve maailma, siis on ju täiesti käegakatsutav ka peatada kliimasoojenemine.

Aberdeen, Šotimaa, Doni jõgi, linnaloodus, puhas loodus.
Lukus maailm lubas loodusel inimesest puhata. Vähemalt osal sellest.

On neid, kes on juba praegu veendunud, et eelmise aasta lõpus alanud nn koroonakriis oli parim puhkus loodusele inimestest. Kui mõelda heitgaasidele, siis kindlasti paiskus neid õhku vähem, sest autodki püsisid kodus. Mõnes turismi sihtkohas oli kindlasti ka prügi metsa all vähem.

Teisalt jälle suurenes koormus pakenditele (sh plastikule) ning ühekordsete topside, kõrte, näomaskide ja ka kummikinnaste tootmiseks. Nn ühekordsete hügieeni-ja testimisvahenditest tekkis meeletus koguses jäätmeid, mille käitlemine erineb ilmselt riigiti vägagi.

Kurb oli näha ühekordseid maske ja kummikindaid vedelemas tänavatel, looduses. Ajastu märgid, nagu ikka.

Omaette vaieldav on seegi, kuivõrd säästlik on loodusele (ja inimesele) kõik need kemikaalid, mida desinfitseerimisel kasutatakse.

Ometi toimib puhas vesi ja lapp isegi paremini, nagu selgus eksperimendist, mille viis läbi puhastusekspert Helge Alt. Aprilli alguses TV3 saates Duubel eetris olnud videolõiku saad järele vaadata siit.

Eestis ehk vähem, aga mujal maailmas on üsna tavapärane näha neid „puhastuspunkte“ nii kaupluste ukse taga kui ka sees. Uus normaalsus, nagu nad ütlevad.

Ilmselt jäävadki inimesed erimeelsusele, kas kriis oli ülepaisutatud majanduspoliitiline mäng või alahinnatud oht inimkonna tervisele.

Ajas nõudmised muutuvad ning nüüd ei kanna kummikindaid tänaval ega poes enam keegi. Piirid on avatud, kuid paljudes riikides kehtib nõue kanda näokatteid (alati ei nõuta maski, vaid hingamisteede katmiseks sobib ka sall, torusall vms) poes ja ühistranspordis. Puuvillasest kangast näomaskide õmblemisest on saanud paljudes riikides uus tootmisharu, ettevõtlusvorm.

E-poed ja sotsiaalmeedia kaubandus tegid võidukäiku ka Eestis. Nagu on öelnud Ühendkuningriigi kunagine peaminister Winston Churchill: „Head kriisi ei saa lasta raisku minna!“

Ilmselt jäävadki inimesed erimeelsusele, kas kriis oli ülepaisutatud majanduspoliitiline mäng või alahinnatud oht inimkonna tervisele. Seda, milliseks kujuneb lubatav nn teine laine, näitab aeg.

Ühes näivat siiski kõik ühel meelel olevat: kõige parem on haigusi ennetada ning haigusi saame ennetada püsides terved.

Tervena aitab püsida immuunsuse tugevdamine ning tervist kahjustavate toodete tarbimise lõpetamine või kui see pole võimalik – nende osakaalu vähendamine.

Bambusest hambaharjahoidja tekstiga "Oled parim"
Uued, graveeringuga hambaharjatopsid.

Praegu, kui on käimas #plastikuvabajuuli, on ideaalne aeg vaadata üle nii vannituba, köögikapid kui ka magamistuba selle pilguga – kas need tooted toetavad minu ja mu pere heaolu, kas need vastavad minu loodussäästlikule mõtteviisile? Alustades täna, jõuad uued harjumused juurutada veel sel kuul ning augustikuusse astuda teadmisega, et sinu kodu ja ka maailm on nüüd veelgi parem paik. Ideid, mida ja kuidas, leiad selle postituse lõpust.

Thormagi kasutas kriisiaega kasulikult – Sinule mõeldes lõime täiesti uusi tooteid! Kiigates Thorma e-poodi näed seal täiesti uue kujuga topse hambaharjadele, millel ka graveeringud peal. Igaühele oma!

Hambaharjade harjastele sündisid uued värvikombinatsioonid ja disain. Täiesti uus, unikaalse kujuga on ka hambaharjade käepide.

Kõik ikkagi selleks, et see 2×3 minutit vannitoas peegli ees veelgi laiema naeratuse esile kutsuks.