Miks bambus ja mis on OEKO-TEX standard?

Kas teadsid, et bambus on maailmas kõige kiiremini kasvav puittaim? Bambus võib päevas kasvada kuni üks meeter ning lisaks sellele parandab mulla kvaliteeti ning aitab sellel taastuda. Bambust peetakse väga heaks tooraineks, sest see kasvab kiiresti ning ei vaja kasvamisel väetisi. 

Lisaks sellele, et bambus on loodusele hea, saab temast ka väga head kangast. Bambuskangas aitab hoida nahka kuivana ning imab niiskust puuvillast 3 korda paremini. Omaduste poolest on ta veel väga pehme, sile, kerge, hingab hästi ning on vastupidav. Bambuskangast voodilinu soovitatakse just tema hea kehatemperatuuri reguleerimise võime tõttu.

See tähendab, et suve palavaga ta jahutab ning talvel külmaga annab soojust juurde. Kui oled tundliku nahaga on bambusest rätikud parimad kaaslased just oma antibakteriaalse toime tõttu ning sobib hästi ka allergikutele.

Meie bambusrätikud vastavad OEKO-TEX 100 standartitele, kuid kindlasti tekitab see paljudes küsimust, et mida see siis täpsemalt tähendab? Aastal 1992 alguse saanud OEKO-TEX 100 standard tähis antakse tekstiilidele, mis on läbinud 100 erinevat testi, et tagada tervisele ohutu, kemikaalide vaba kangas. OEKO-TEX 100 standard on üks maailma tuntumaid tähiseid, mida saab kangastele anda ning tagab, et kangas on korralikult kontrollitud, võttes arvesse inimeste heaolu. Kontrolli teostatakse nii toorainele kui ka valmis tootele ehk igas tootmis ja töötlemis protsessis. Kui sul tekkis suurem huvi OEKO-TEX standardi vastu ning soovid rohkem teada saada, lisame sulle siia lühikese tutvustava video: https://www.youtube.com/watch?v=zbeNC-sirAM&ab_channel=RusskiyVodka

Milleks siis valida bambuskangast rätik?

  1. Bambus kasvab kiiresti ning on loodusele hea
  2. Bambusrätik omab mitmeid suurepäraseid omadusi
  3. Meie bambusrätikud vastavad maailma tuntud standartitele, et tagada sinu heaolu

Et muuta oma bambusrätik eriti unikaalseks, saad meie e-poes lasta oma rätikule tikkida personaalse tikandi 🙂 Tutvu bambusrätikute valikuga siin: https://thorma.ee/product-category/bambusratikud/