“Kas olete nupust nikastanud, et valisite bambuse!?” Just, oh, miks küll bambus?!

Sellele on lihtne vastus – ja see on miskit, mille järgi peaksime KÕIK tegutsema. Anda oma panus paremale maailmale ja ka oma tervisele. Milline on see tulevik, mille jätame oma lastele?

Meenutame, kuidas sündis üldse Thorma? Kaks aastat tagasi vaatasime lastega dokumentaalfilmi sellest, kuidas inimkonna tarbimishullus hävitab meie planeedi. Nähtu läks lastele sedavõrd hinge, et ka meie kodus otsustati veelgi enam ebavajalikust plastikust vabaneda. Ja valik langes hambaharjade kasuks, sest seda plastikut kasutame igapäevaselt ning kui 4-liikmeline pere, võtab kasutusele bambushambaharjad, siis tähendab see juba aastas 16 plastikust hambaharja vähem. Vahel mõtleme, kuidas üldse oli võimalik muul moel hambaid pesta?

Meie maailm on täis plasti – 300 miljonit tonni, ja suur osa sellest on plastikust hambaharjad. Igal aastal toodetakse umbes 4 miljardit – jah, 4 miljardit plastikust hambaharja, mis hambaarstide sõnul tuleks iga 3 kuu tagant ära visata.

Bambus on alternatiiv plastikule.

Plastmass võib laguneda üle 400 aasta. Ja siin ongi probleem. Need hambaharjad ei kao lihtsalt ära – need säilivad prügimäel ja meie ookeanides veel aastasadu. Õnneks leidub neid inimesi, kes aina rohkem otsivad alternatiive. Ja ei kaota läbi selle midagi. Ehk on isegi võimalus rohkem võita?

Bambusest valmistatud looduslik hambahari on plastikust vastupidavam ja tervislikum, puidust tugevam ja kõvem, ei lagune ning on biolagunev ja kompostitav.

Bambus on äärmiselt kiiresti kasvav, rikkalik ja jätkusuutlik materjal. See on ka looduslikult antibakteriaalne, mistõttu on see suurepärane valik teie igapäevaseks suuhoolduseks ja hügieeniks.

Keskkonnasõbralike hambaharjade harjased ei pruugi alati olla biolagunevad, sest kasutatakse erinevat tüüpe nailone. Thorma hambarjade juures eelistatakse BPA-vaba nailon-6 tüüpi harjaseid, mis on mittetoksiline sünteetiline polümeer. Neil on väga hea imavus, kuid need harjased pole biolagunevad. Seega – pärast hambaharja kasutamist, tuleks harjased hambaharjalt eemaldada ning sorteerida prügisse. Aga kokkuvõttes võib öelda, et Thorma hambahari on planeedile hea 95%!