Kas Sina pesed hambaid õigesti?

Eksklikult arvatakse justkui oleks plastikusthambahari parema kvaliteediga. Tegelikkuses on bambuspuit suus tervislikum ning harjased pehmed, kuid tõhusad

See, et hambapesu võiks kesta vähemalt kolm minutit ning pärast õhtust hambapesu võib juua ainult vett, söömisest tuleb üldse loobuda, on teada-tuntud fakt. Vähem on teada see, et kui hõõrud hambaid liiga tugevasti, toob see kasu asemel kahju.

Hambaarstidelt oleme saanud tagasisidet, et jätkuvalt ei tea paljud inimesed, kuidas hambaid õigesti pesta. Järgnevad soovitused pärinevadki neilt.

Hambaid pestes hoia hambaharja nagu pliiatsit.
Hambaharja tuleks käes hoida nagu pliiatsit.
  1. Hambaharja hoia käes nagu pliiatsit – sel moel vähendad survet igemetele ja ka hammastele. Liigne surve võib põhjustada igemepõletikku või igemete taandumist, samuti hammaste tundlikuks muutumist.
  2. Hambaharja hoia hammaste ja igemete suhtes 45-kraadise nurga all – sel moel ulatavad harjased puhastama ka igemetaskuid, kuhu samuti baktereid ja kattu koguneb.
  3. Eelista pehmemat hambaharja – liiga tugevad harjased tähendavad liigset survet igemetele ja hammastele. Miks see halb on, said teada 1.punktist.
  4. Vali õige hambahari – eelista pisemat pead ja pehmemaid harjaseid. Ideaalne hambaharja pea pikkus on 3-3,5 cm, sellise pikkuse ja pehmete harjastega hari ennetab igeme-, hamba- ja hambakaela vigastusi, samas tagab ligipääsu purihammaste tagumistele külgedele. Sellest, et hambaharja pea on liiga suur, annab märku näiteks see, kui see pestes pidevalt vastu hambaid „kolksub“.  Thorma hambaharjade pead on täpselt õiges pikkuses.
  5. Korraga pese 2-3 hammast – kasuta lühikesi edasi-tagasi liigutusi. Alusta purihammastest ja nende keelepoolsest küljest, seejärel nende põsepoolsed küljed ning esimesed hambad jätta lõppu.   

Nüüd kui oluline üle korratud, on aeg siirduda e-poodi ning valida perele uued Thorma bambushambaharjad. Need ja teisedki vannitoatooted leiad siit.