Kus ja kuidas valmivad Thorma bambustooted?

Pixaby EliasSch, bambus, bambustooted, thorma

Küsimused, kus ja kuidas valmivad Thorma bambustooted on küll harvad, kuid kahtlemata on tegemist olulise teemaga, mistõttu on seekordne blogipostitus just sellele pühendatud.

Pruun bambusest hambahari
Thorma hambaharjad

Thorma sünniloos on tihedalt läbi põimunud soov hoida loodust igakülgselt, soodustada säästlikku tarbimist ning hoolitseda seeläbi ka meie endi tervise eest. Seetõttu valisime ja valime ka edaspidi koostööpartnereid hoolega, lähtudes faktidest mitte eelarvamustest.

Oleme lähtunud põhimõtetest, et meie bambustoodete algmaterjal ehk bambus peab olema kasvatatud mahedalt (istandused) ning ka tootmine lähtuma kõrgetest standarditest.

See on esimene tingimus selleks, et tulemuseks oleks inimese-ja loodusesõbralikud tooted. Bambus on kiire kasvuga rohttaim, millel on liike üle 1200. Bambus kasvab ja seda ka kasvatatakse üle maailma (istandustes), kuid Aasias näivad olevat kasvutingimused eriti soodsad.

Miks bambust võrreldakse rohelise kullaga, saad lugeda Thorma blogist, kui vajutad SIIA.

Bambusmets, Pixaby
Bambusmets

Meile on ka oluline teada oma toodete päritolu ja valmistamisviise. Thorma hambahooldustoodete bambus on pärit Hiina idaosast, eemal suurtest linnadest, looduslikust mahekasvandusest. Ka tootmine toimub kohapeal, et vähendada materjali transportimise tõttu tekkivat keskkonnasaastet. Hiina seostub paljudele jätkuvalt keskkonnavaenuliku mõtteviisi, madalate väärtushinnangutega ja ebakvaliteetse toodanguga, kuid eks siingi kehtib põhimõte, et kes otsib see leiab. Meie otsustasime keskenduda positiivsele, ettevõtetele, mis eristuvad üldisest kuvandist ning kus esikohal on toodete kvaliteet, loodussäästlikkus ja moraalsed väärtused. Kõik partnerid omavad rahvusvahelist ISO-sertifikaati, neis ei kasutata lapstööjõudu, tööaeg on mõistlik ning töötajatele makstakse õiglast palka ning neid koheldakse väärikalt.

Thorma eripakkumised
Thorma hambaharjades on ühendatud loodussõbralikkus ja Skandinaavia disain

Thorma hambaharjade disaini on välja töötanud Skandinaavia hambaarstid, liaks ergonoomikale on jälgitud ka hügieenilisust ning toote ohutust inimese tervisele. Tulemuseks on hambahari, mida on mõnus käes hoida ning mille pehmed harjased puhastavad suu ja hambad tõhusalt. Tootmisprotsessis on ühendatud moodne tehnoloogia, traditsioonid ning säästlikkuse põhimõtted. Nii hambahooldustoodete kui ka bambusrätikute valmistamisel toimub osa tootmisprotsessist traditsiooniliste meetodite järgi.

Thorma tooted on vegan – ehk neis pole midagi loomset ega ka loomse päritoluga koostisosi, neid pole katsetatud loomadel, kuid – neid võib loomade eest hoolitsemiseks kasutada. Seega, Thorma bambustooted mitte ainult ei aita loomi kaitsta vähendades looduses sisalduvat plastikut, vaid meile on ääretult oluline, et ka toodete valmistamisel püsiksid loomad hoituna.

Kõik Thorma bambusrätikud on sertifitseeritud üleilmse Öko-Tex-100 standardite kohaselt mis tähendab, et need tooted ei valmista inimese tervisele ohtu st sellele standardile vastavad tooted ei sisalda jälgi kemikaalidest, mis sisenevad inimese organismi kokkupuutel nahaga. Öko-Tex-100 tähendab, et tootes pole kantserogeenseid pleegitusaineid, formaaldehüüde, raskemetalle, pestitsiide, keemilisi säilitusaineid ega sünteetilisi koostisosi, mis sageli allergiat põhjustavad. Sertifikaadi saavad ainult need tootjad, kes kogu tootmisprotsessi vältel analüüse võtavad. Seda sertifikaati tuleb tootjal uuendada igal aastal.

Kirev veinipunane bambuskiust rätik
Bambusest rätik on naha vastas pehme ning luksuslik

Bambusest voodilinade, käterätikute, saunalinade ja riiete kohta liigub ikka veel linnalegend, nagu need oleksid naha vastas karmid ning karedad, kuid tegelikkuses on vastupidi – töödeldud bambuskiud on siidine ja pehme, mis muudab riide naha vastas väga mõnusaks, isegi luksuslikuks. Nahk saab hästi hingata, niiskust imab kangas hästi ning see ka kuivab kiiresti, mistõttu on bambus oluliselt vastupidavam kui puuvill. Loodussõbralikult toodetud bambuskiud on looduslikult antibakteriaalne, hüpoallergline, kaitseb nahka UV-kiirguse eest, hoiab naha termoregulatsiooni (talvel soojana, suvel kuuma eemal) ning – looduses lagunev.

Miks me kasutame tikkimist ja lasergraveerimist? Sest need on samuti loodusele ja inimesele paremad, kui peale trükkimine või värvimine. Lisaks võimalike keemiliste ühendite vältimisele, on tikkimine ja graveerimine ka ajas paremini vastupidav sõnumi jäädvustamise viis.

Nüüd, kui tead meie toodete päritolust rohkem, on jäänud teha veel üks väike samm – valida endale Thorma e-poest mõnusad bambustooted ning mõelda ka sõnumile, mida need tooted kannavad.